Szkolenia prawne dla administracji i biznesu

Szkolenia prawne

Ciągle zmieniający się porządek prawny zmusza pracowników administracji i biznesu do ciągłego doszkalania się. Największym wyzwaniem dla wielu z nich jest interpretacja i wdrażanie prawa unijnego. Jednak szkolenia prawne przeprowadzane przez firmę szkoleniową Maciołek nie dotyczą tylko kwestii prawnych. Na szkoleniu również są rozwijane kompetencje miękkie, ponieważ odpowiednie umiejętności interpersonalne pomogą w bezpośrednim kontakcie z klientem. Warto cały czas poszerzać swoje horyzontu, aby nie stać w miejscu tylko cały czas się rozwijać.

Szkolenie otwarte czy zamknięte?

Można wyróżnić kilka rodzajów szkoleń. Szkolenia zamknięte są bardzo popularne wśród ludzi biznesu. Temat szkolenia oraz miejsce wybierany jest najczęściej przez firmę, a uczestnikami są wybrani pracownicy. Często poruszane są na nich tematy zmian w firmie, które muszą być podjęte z uwagi na zmieniające się prawo. Jednak najpopularniejsze chyba są szkolenia z kompetencji miękkich. Pracodawcy bardzo często organizują takie szkolenia, aby pracownicy poprawili łatwość nawiązywania i utrzymywania kontaktu z klientami. Jest to szczególnie ważne w firmach, gdzie występuje bezpośrednia praca z innymi ludźmi. 
Szkolenia łączone są organizowane z uwagi na zmieniające się prawo lub panującą obecnie sytuację polityczną w państwie czy jednostce samorządowej. Uczestnikami takiego szkolenia są zarówno pracownicy administracji jak i biznesu. W wielu kwestiach współpracują oni ze sobą, dlatego wspólne spotkanie może zaowocować poprawą relacji między nimi.
Szkolenia otwarte natomiast dostępne są praktycznie dla każdego. Najczęściej poruszają bardzo ogólne tematy, które nie wymagają dogłębnego obycia w temacie. Organizowane są najczęściej dla świeżych pracowników lub ludzi aspirujących dopiero do pracy w biznesie lub administracji.

Wybór dobrej firmy szkoleniowej

Najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniej firmy szkoleniowej, oraz wszystkiego dookoła, od sali po katering. Eksperci i trenerzy powinni mieć duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, a ich metodyka jasna i skuteczna. Prelegenci muszą bardzo szybko dostosowywać się do potrzeb rynku, aby przekazywać aktualną i wartościową wiedzę. Oprócz jednorazowego szkolenia, warto czasem podpisać kontrakt na cały cykl spotkań, które w zupełności wyczerpią dany temat. Jest to chyba najlepsza droga do zauważenia znaczącej poprawy umiejętności. Jeśli nie organizowaliśmy jeszcze żadnego szkolenia warto zasięgnąć rady u znajomych lub osobiście przekonać się o jakości szkolenia uczestnicząc w jednym z nich. Umowy z firmami szkoleniowymi to najczęściej wieloletnie kontrakty, które świadczą o owocnej współpracy obu stron.

Mimo tego, że biznes i administrację wiele łączy, szkolenia dla tych dwóch grup dobrze jest podzielić. Ludzie biznesu nastawieni są na wysoki wynik sprzedaży i zawieranie nowych umów z partnerami oraz klientami, a pracownicy administracji w zdecydowanej większości pomagają obywatelom w różnych kwestiach. Zarówno jedni jak i drudzy powinni mieć bardzo dobrą wiedzę na temat prawa pracy, finansów oraz prowadzenia działalności, ale nie wszystkie rzeczy się pokrywają.

Related posts