Profesjonalna obsługa klienta podstawą do osiągnięcia sukcesu

Profesjonalna obsluga klienta

Co wpływa na to, że jedne z firm odnoszą sukcesy na rynku? Czy chodzi o katalog dostępnych usług? Szybkość i jakość? Konkurencyjne ceny? A może po prostu umiejętność pracy z klientem?

Profesjonalna obsługa klienta

Badania pokazują, że to właśnie profesjonalna obsługa klienta jest podstawą do osiągnięcia sukcesu. W dzisiejszych czasach konsumenci codziennie otrzymują szereg ofert, newsletterów, spersonalizowanych reklam, będących odpowiedzią na ich prawdziwe potrzeby. Gdy konkurencja jest ogromna, jak zachęcić klienta, żeby wybrał naszą firmę? Odpowiednie przygotowanie pracownika może przełożyć się na wymierne rezultaty osiągane przez firmę. Tymczasem obsługa klienta (ang. Customer Service) to temat ciągle niedoceniany w Polsce. W rodzimym biznesie uwaga koncentruje się często tylko na dostępnych produktach, usługach i ich cenach. Właściciele firm kładą nacisk na ilość nowych klientów, nierzadko zapominając o tym, jak istotna dla sukcesu firmy jest jakość obsługi. Wciąż zbyt rzadko pamięta się o obsłudze po sprzedażowej – postępowanie w przypadku zwrotów lub reklamacji świadczy o jakości i profesjonalizmie firmy.

Jeśli czujemy, że w naszej firmie kontakt z klientem nie zawsze przebiega płynnie i bezproblemowo, jeśli zdarza nam się usłyszeć rozmowę z klientem, prowadzoną przez pracownika, która budzi nasze wątpliwości lub gdy przeczytamy skierowaną do klienta wiadomość, która wydaje nam się nieodpowiednia, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Badania pokazują jednoznacznie – podnoszenie kwalifikacji pracowników przekłada się na wzrost obrotów firmy.

Rozwijanie umiejętności z zakresu obsługi klienta

Jak nie zagubić się w świecie nowoczesnego biznesu? Czy kluczem do sukcesu są promocje, programy lojalnościowe? Jak nie przekroczyć cienkiej granicy pomiędzy skutecznym a nachalnym marketingiem? Jak rozmawiać z klientem? Jak długo klient może czekać na odpowiedź? Jakie zasady etykiety i netykiety powinien znać każdy pracownik firmy? Czy warto rozwijać programy dla klientów priorytetowych? Jak dobrać odpowiednie narzędzia do obsługi klienta biznesowego? Czy na pewno klient ma zawsze rację?

Warto zdecydować się na profesjonalne szkolenie z obsługi klienta by poznać odpowiedzi na powyższe pytania. A także na wiele innych pytań, z którymi borykają się na co dzień pracownicy firmy. Profesjonalne szkolenia są przeprowadzane przez firmę Maciołek&Wspólnicy z Krakowa- sprawdź ich ofertę.

Related posts