Organizacja czasu podstawą pracy freelancerów

Informacje biznesowe

Jak to jest, że niektórzy potrafią pogodzić tyle rzeczy na raz? Pną się po ścieżkach kariery, pielęgnują życie rodzinne, uczęszczają na liczne kursy a do tego znajdują jeszcze wolną chwilę by oddawać się jakiemuś hobby. Tymczasem znamy również osoby, które wracają po pracy tak zmęczone, że nie mają już siły na nic oprócz oglądania telewizji na kanapie. Co jednak w przypadku osób, które same są sobie szefami i mają elastyczne godziny pracy, a nie potrafią się zmobilizować?

Diabeł tkwi w szczegółach

W ciągu całego dnia niepotrzebnie tracimy wiele cennego czasu. Dziesięć drzemek o poranku powoduje, że przez godzinę nie możemy podnieść się z łóżka. Ten czas można by przeznaczyć na zjedzenie śniadania lub prysznic czy spacer z psem, co i tak musimy zrobić zanim przystąpimy do pracy. Kolejną przyczyną straty czasu jest oglądanie telewizji. Wydaje nam się, że możemy skupić się na jednym zadaniu a ekran pozostawić włączony w tle – mimo wszystko daną czynność będziemy wykonywać kilka razy wolniej. Gdy zaciekawi nas jakiś temat zaczynamy oglądać materiał nie zważając na wszystko inne. A to jedynie kropla w morzu – takie przykłady można by wyliczać bez końca.

Czemu tak się dzieje?

Podstawą słabej organizacji czasu jest brak odpowiedniej motywacji. Śpimy do późna bo nie widzimy potrzeby i chęci rozpoczęcia dnia. Oglądamy telewizję bo najzwyczajniej nie mamy niecierpiących zwłoki priorytetów. Antidotum na ten problem może być czytanie rozwijających książek, wzięcie udziału w kursie na temat organizacji czasu. Warto również zastanowić się czy aby na pewno znaleźliśmy zawód odpowiedni dla siebie. Może praca którą wykonujemy nas nie satysfakcjonuje, nie lubimy jej i dlatego nie osiągamy pożądanych rezultatów? A może nie mamy wsparcia wśród najbliższych i to oni „ciągną nas w dół”? Te i inne informacje biznesowe zastosowane w praktyce na pewno pomogą osiągnąć sukces zarówno prywatny jak i zawodowy, dlatego też warto zainwestować w tę wiedzę bo najlepsza inwestycja to inwestycja w samego siebie.

Related posts